მანანა ერაძე არის საერთაშორისო სამართლის მიმართულებით კვალიფიციური სპეციალისტი, რომელსაც გააჩნია განათლების სფეროში საქმიანობის გამოცდილება. მან დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამართლის ფაკულტეტი და ფლობს ბაკალავრის აკადემიურ ხარისხს.
სამართლებრივი განათლებისადმი ღრმა ინტერესი მან ჯერ კიდევ სტუდენტობის პერიოდში გამოავლინა, რის შედეგადაც მან გაიარა სტაჟირება განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დავების სამმართველოში. აღნიშნულ პერიოდში მან შეისწავლა განათლების სისტემასთან დაკავშირებული სამართლებრივი ჩარჩო, მისი რეგულაციების მკაცრი სტანდარტები და მათი პრაქტიკული განხორციელების მექანიზმები. ამ გამოცდილებამ მას ჩამოუყალიბა კომპლექსური ხედვა განათლების ხარისხის სამართლებრივი რეგულირებისა და მისი გავლენის შესახებ აკადემიურ გარემოზე.
ამჟამად, მანანა ერაძე აქტიურად იყენებს თავის სპეციალიზებულ ცოდნასა და პრაქტიკულ გამოცდილებას, რათა უზრუნველყოს საქართველოს ბიზნესის აკადემიის სტუდენტებისთვის მაღალი ხარისხის ადმინისტრაციული და სამართლებრივი მხარდაჭერა. მისი მიზანია, ხელი შეუწყოს აკადემიური პროცესების ოპტიმიზაციას, სტუდენტთა უფლებებისა და ინტერესების დაცვასა და საგანმანათლებლო გარემოს განვითარების ხელშეწყობას.